Thursday, 26 September 2013

Hello!


Hello!

This is the first post of my new blog so welcome! I always find first posts awkward so I'll just cut it short and give you a little information about the blog but probably you won't even read this post.

My name is Melis. I'm a young woman in her twenties living in Turkey, trying to find my way in real life (but aren't we all?). I started this blog just to share my everyday life photos or simply things that interest me. So probably you'll find a lot of things at first that inspires me until I decide a path for the blog. If I ever do, that is. I can't say this is a book blog or food blog or even photography blog but I plan to share all of these things so let's say it's a personal blog, right.

I told you, I get awkward in first posts. Or first meeting.

Anyway. I'll cut it here. I'll probably start with my travel photos and nature because I've been away for a couple of weeks. See you in first real post.

Merhaba!

Blogun ilk postuna hoşgeldiniz. Başlangıç yazılarını her zaman fazla garip bulduğum için kısa kesip blog hakkında kısa biraz bilgi vereceğim ama zaten bu yazıyı okuyacağınızdan şüpheliyim.

Adım Melis. Yirmilerinde, genç bir kadınım ve çoğunlukla ne yapmam gerektiğine karar vermeye çalışarak zaman geçiriyorum şu sıralar. Blogu sadece ilgimi çeken küçük şeyleri ya da günlük fotoğraflarımı paylaşmak için açtım. Bu yüzden muhtemelen bloga yeni bir yol veya tema belirleyene kadar birbirinden farklı bir çok şey bulacaksınız. Eğer belirlersem, tabi. Bu yüzden bir kitap blogu, yemek blogu ya da fotoğraf blogu diyemeyeceğim. Kişisel blog diyebilirim. 

Her neyse, burada keseyim. Dediğim gibi başlangıçları yazarken fazlasıyla garip oluyor (aynı şeyi iki kere yazmak da) ve son zamanlardaki seyahat fotoğraflarıyla başlayayım.

0 comments:

Post a Comment